ZMĚNA ZNĚNÍ v zákoníku práce 2018: Jak to ovlivňuje STUDENTY s J1 vízy a W&T

Zákon o snížení daní a novelizace zákoníku práce je nový zákon o daních, který byl schválen ve Spojených státech. Zde je vysvětlení, jak to ovlivní studenty s J1 vízy, kteří pracují a cestují v USA v roce 2018.

S novým zákoníkem práce představil prezident Donald Trump několik změn zásadního významu pro držitele J1 Víz s platností od 1. ledna 2018.

Zjistili jsme, že od této doby u většiny držitelů víz J1, tedy skupiny kde je ztráta největší, nastanou změny s novým daňovým statusem.

Proto Dendax v této příručce odpovídá na nejčastěji kladené otázky: jaká je částka daně, jejíž podléháte? Máte stále možnost vrácení daně? Jak můžete vyplnit daňové přiznání?


Váš nový daňový status jako držitel J1 víza

Zákon o snížení daní a zákoník práce odstraňuje osvobození od daní v letech 2018 až 2025 bez ohledu na status poplatníka. To se týká většiny držitelů víz J1, protože tyto IRS považuje za nerezidenty. Před tímto zákoníkem práce zde byla nezdanitelná částka 4 050 dolarů což znamená, že jako držitel víza J1 jste si mohli vydělat tuto částku bez zaplacení daní.

Vzhledem k tomu, že pro rok 2018 je vyloučeno osvobození od daně, držitelé víz J1 jsou nyní předmětem nových federálních daňových sazeb pro nerezidenty, a proto budou muset zaplatit:

  • 10% daň z jakéhokoliv příjmu až do výše 9,525 $

  • 12% daň z příjmu od 9,526 $ do 38,700 $ atd..

Další změnou je skutečnost, že po zrušení nezdanitelné částky má každá osoba, která má příjmy v USA, zákonnou povinnost vyplňovat daňové přiznání.


Příklad dvou studentů s J1 Vízy pracujících v USA

Leonardo cestuje na Floridu v roce 2018 s J1 Vízy, aby pracoval v oblíbením turistickém letovisku a během léta si vydělá částku 4,000 $.

Podle nového zákona z roku 2018, bude muset zaplatit 10% (400 $) z jeho 4000 $, které si vydělal.


Kdyby si tuto částku vydělal v roce 2017, nezaplatil by žádné daně a profitoval by tak z výjimky, která byla platná.


Vladimír pracoval v USA v roce 2018 s J1 vízy a celková částka, kterou si vydělal představovala 8200 $.

Podle nového daňového zákona pro nerezidenty představuje jeho zdanitelný příjem 10%. To znamená, že částka, kterou je povinen ze zákona uhradit je 820 $.

Kdyby si tuto částku vydělal v roce 2017, musel by zaplatit 10% daní jedině ze zdanitelné částky jeho výdělku, která v roce 2017 byla stanovena mezi 4,051 a 9,325 $. A tak částka, kterou uhradil v roce 2017 by představovala 414.9 $.


Schéma daňové sazby na rok 2018


USA-Tax-Rate-2018


Mohu ještě požádat o vrácení daně?

Vzhledem k tomu, že většina výhod pro studenty s J1 Vízy je pryč je pravděpodobné, že výše federální daně bude snížena.

Dobrou zprávou však je, že stále můžete požádat o vrácení státních daní, na které nebude mít vliv změna zákoníku práce z roku 2018.

Obtížná část spočívá v tom, že jste nyní ze zákona povinni vyplnit daňové přiznání před tím, než požádáte o vrácení daně.


Jak mohu vyplnit daňové přiznání jako nerezident v USA?

Jak bylo uvedeno výše, podle nového zákoníku práce, nerezidenti čili studenti s J1 vízy mají povinnost ze zákona podat daňové přiznání, i když jim nevychází žádná vratka daně.

Vyplnění daňového přiznání není jednoduchá záležitost, protože proces může vyžadovat pomoc odborníka v této oblasti. Kromě toho, že ho nevyplníte, nebo jej vyplníte s nesprávnými informacemi, může způsobit právní problémy.


Online podaní aneb e- tax filing

Služba E-Tax Filing je nová služba speciálně navržena pro ty, kteří pracovali a cestovali ve Spojených státech a potřebují podat daňové přiznání. Tato služba byla vytvořena na základě odborných znalostí společnosti Dendax, přední společnosti v oblasti vrácení daní pro cizince, garantujeme nejlepší podporu, nejjednodušší způsob podání a nejnižší poplatky.

Je to snadné a rychlé, chráníme vaše data a máme nejnižší poplatky na trhu.

e-tax filing je:

  • Bezpečný: infrastruktura naší služby je navržena tak, aby byla pro uživatele příjemná a naprosto bezpečná.
  • Jednoduchý: aplikace je jednoduchá a rychlá: stačí následovat 3 jednoduché kroky, abyste podali své daňové přiznání!
  • Levný: zaručujeme nejnižší poplatky na trhu
CHCI VRÁTIT DANĚ

Starší příspěvky

2019

2018

2017