Stát se samostatně výdělečně činným v Německu. Pokročilý průvodce Selbstständige Arbeit

V nově komplikovaném byrokratickém labyrintu není nikdy snadné se vzpamatovat.Nicméně odborníci z fiskálního a právního sektoru nám mohou dát ruku, když přijde čas, abychom si vybrali, který daňový režim a zdanění je pro nás lepší.Tento článek vysvětluje, které kroky je třeba přijmout pro ty, kteří chtějí být samostatně výdělečně činní v Německu

Nejdůležitější věcí pro vás je, abyste věděli, které instituce jsou přímou referencí, kterou z nich můžete konzultovat ve svém městě za účelem vyžádání informací a pomoci. Z tohoto důvodu naleznete některé odkazy na konci tohoto příspěvku.
Tam, na internetu, je spousta informací, někdy matoucí a neurčitá. Po prohlížení a prohlížení webu doufám, že tento průvodce vám poskytne "první pomoc" a shromáždí nejdůležitější informace. Nejlepší věcí je nicméně ještě konzultovat odborníky v této oblasti. Obsah tohoto článku vás určitě zvýší důvěru v německý daňový systém.
 

Zaměřme se na Vaši práci

 
Freiberuflich znamená osoby samostatně výdělečně činné, ale co znamená tato kategorie v daňové regulaci?
Především musíte určit přesnou klasifikaci vaší práce. Zákony a předpisy se mohou lišit v závislosti na tom, na čem se hodláte zabývat. To může být komplikované a opět je žádoucí získat odbornou a odbornou radu, aby zjistil přesně, kde se vaše povolání hodí. existují tři velké skupiny:
 

  • Volný odborníci (Freiberufler) jsou pro ty, kteří mají akademické vzdělání, jako jsou právníci, lékaři, lékárníci atd. Jiné profesi mohou být považovány za "obchody".
  • "Řemesla" - jako jsou řezníci, holičáři, květináři atd.
  • "Freelanceři" - spisovatelé, umělci, umělci, nezávislí konzultanti atd.
 
Pracovní zařazení ovlivňuje vaši daňovou povinnost nebo několik certifikátů a licencí, které potřebujete k práci v Německu. Může se také stát, že budete muset být členem profesního sdružení nebo jiné komory.

Rozdíl mezi Freiberuflich a Gewerbe


Německá kancelář odpovědná za daňovou povinnost je Finanzamt. Nezávislé profese, jak jsme předem říkali, jsou definovány jako Freiberuflich a musí se zaregistrovat u Finanzamtu, který vám poskytne daňové číslo pro identifikaci. Jako "Freiberufler" můžete podat individuální daňové přiznání "Einnahmen-Überschuss-Rechnung".
 
V případě, že se snažíte zapojit do toho, co lze označit za "obchod", měli byste se podívat na místní obchodní zastoupení (Gewerbeamt).

Na tomto místě zaregistrujete svou firmu a získáte certifikát o registraci (Gewerbeschein) poté, co prokážete, že jste kvalifikovaní pro správu vaší firmy.

Poté zaplatíte místní obchodní daň (Gewerbesteuer) a stanete se členem místní obchodní komory (Industrie- und Handelskammer - IHK), která jim za ně bude zahrnovat roční členský příspěvek.

Sociální zabezpečení a dávky (Sozialversicherungen)


V Německu nemá osoba samostatně výdělečně činná povinnost přispívat na sociální zabezpečení, ale samozřejmě může prostřednictvím soukromých nebo veřejných zdravotních pojišťoven (Krankenkassen).

V případě, že chcete někoho najmout, tito pracovníci by museli přispívat k sociálnímu zabezpečení, a proto budete muset požádat o identifikační číslo společnosti z úřadu pro nezaměstnanost (Arbeitagentur).
 
Jak možná víte, spousta dávek je spojena s příspěvkem na sociální zabezpečení, jako jsou přídavky na děti pro vaše děti a další, nicméně nařízení se může lišit od případu k případu.

Například pokud manželka rumunského nezávislého zaměstnávajícího pracuje s německou společností, bude mít nárok na německé dávky? Jaké daňové otázky by mohly být přítomny? Nebo předpokládejme, že osoba z Itálie nebo České republiky pracuje pro společnost, která získá smlouvu o poskytování služeb v Německu? Byly by otázky týkající se zdravotního pojištění a přínosy zapojeny?
 
Význam pomoci odborníkům v tom, že jsou samostatně výdělečně činní v Německu, nelze dostatečně zdůraznit. Pravidla a postupy vždy procházejí změnami. Abyste minimalizovali nedorozumění, které by mohlo vést k bolesti hlavy a potížím s úřady, měli byste získat odbornou pomoc.
 
Společnost Dendax nyní vytvořila nový tým profesionálů, kteří jsou připraveni vám nabídnout veškerou pomoc, kterou potřebujete k tomu, abyste byli v Německu samostatně výdělečně činní. Kontaktujte nás a získejte odbornou radu zdarma.
 

Užitečné slovní zásoby a odkazy na to, že jste v Německu samostatně výdělečně činní


Finanzamt, Gewerbeamt, Freiberuflich, Sozialversicherungen, Ausländeramt, Berufgenossenschaft, selbstsändig, Rechnung, Umsatzseuer, Krankenkassen, Fragebogen zur steurlichen Erfassung, Industrie- und Handelskammer.
 
Zajímavé weby
CHCI VRÁTIT DANĚ

Starší příspěvky

2019

2018

2017