Sofi, BSN a DigiD: jak fungují sociální služby v Nizozemsku?

Co je Sufi číslo, Burgerservicenummer a DigiD? Ti, kteří pracují v Nizozemsku, mohou o nich pochybovat. Zde vysvětlujeme, o co se jedná a jak o ně můžete požádat.
Sofi číslo a BSN

Sofinummer je původní číslo osociálního pojištění před tím, než byl nahrazen Burgerservicenummer (BSN), oba vydané holandským daňovým úřadem, Belastingdienst.


Každý, kdo je v Nizozemsku více než 4 měsíce, musí požádat o číslo BSN. Není to povinné pouze proto, aby byl legálně přijat jako občan, ale také nezbytné, když potřebujete podepsat smlouvu o zaměstnání, otevřít nový bankovní účet, v případě, že potřebujete doktora a dokonce i když si chcete koupit auto. BSN je nezbytné pro přístup ke všem těmto službám, včetně vrácení daně.

Nejprve se zaregistrujete v obci (Geemente), ve které žijete. Chcete-li požádat o číslo BSN, můžete také zavolat na obecní úřad a požádat o schůzku. Bude to pro vás jednodušší, vyhnete se frontě a vyberete si, jaký čas je příhodný pro vás. Mimochodem, nezapomeňte se dostavit: pokud zmeškáte schůzku, úředník už vás příště neobjedná!


Jakmile se tam dostavíte, budete požádáni o poskytnutí vaší místní adresy a platného identifikačního certifikátu: průkaz totožnosti nebo pas jsou pro občany EU v pořádku, zatímco občané zemí mimo EU musí mít také povolení k pobytu a kopii pracovní smlouvy. Do pěti pracovních dnů pak úředníci zašlou váš BSN přímo na uvedenou adresu.


Žadatelé, kteří nejsou členy EU, čekají na povolení k pobytu, mohou i přesto požádat o svůj Burgerservicenummer: v takovém případě mají dočasnou BSN, která bude potvrzena, jakmile Geemente (obec)  vydá povolení k pobytu.


Vzhledem k tomu, že se jedná o jedinečné identifikační číslo, můžete jednoduše použít svůj Bunderservicenummer (BSN) s jakoukoli holandskou institucí, s níž se budete ve styku. Byla vytvořena s cílem usnadnit výměnu informací mezi orgány a usnadnit život občanům.

The DigiD

V roce 2003 holandská vláda slavnostně otevřila Nieuwe Authenticatie Voorziening (NAV) také nazývanou Burgerpin. O rok později se název změnil na DigiD, zkratku pro digitální identitu. Od té doby se téměř téměř každá veřejná instituce připojila k vládnímu programu.


Cílem je shromáždit všechny identifikační dokumenty (průkaz totožnosti, řidičský průkaz, zdravotní pojištění atd.) Pouze pod jedním kódem. V budoucnu by se většina operací, které se v současné době dělají ve fyzických kancelářích, měla dělat prostřednictvím internetu, protože je to rychlejší.


Chcete-li získat kód DigiD, musíte mít nejprve BSN. Pak  teprve můžete použádat 
prostřednictvím internetu o DigiD . Jméno a adresa by měla být stejná, jakou jste dali GBA (Geemente) - tak to samé máte na BSN-.


Blízká budoucnost

Bohužel jediný způsob, jak se identifikovat, jste Vy sám/a ... . Ve skutečnosti nepotřebujete předložit osvědčení o osobní identifikaci, samo-certifikace je postačující k tomu, abyste mohli podat žádost. Za takových okolností může každý, kdo se se dostal k cizímu BSN, vytvořir a používat  "Vaše" DigiD. To vede ke spoustě sporů ohledně bezpečnosti soukromí společnosti DigiD: ačkoli jsou pro bezpečnost tři různé úrovně, první a méně bezpečné jsou zatím nejčastěji používané. 


Digitální identity, soukromé účty, dokonce i digitální národy se staly tématem diskuse pro mnohé z nás. A co si o tom myslíte vy? ! Najděte nás na
 Fb a poskytněte nám svůj názor.


Proč si pamatovat svůj BSN?

Takže pokud jste pracovali nebo chcete pracovat v Nizozemsku, nezapomeňte na své BSN, protože ho budete potřebovat na vrácení daně na konci každého fiskálního roku!

Dendax vám nejrychleji zaručí maximální částku. Od začátku do konce se postaráme o vaši žádost. SPOČÍTEJTE si online, kolik můžete dostat zpět, je to ZDARMA!

Vyzkoušejte naše vrácení daní a zjistěte, kolik peněz  můžete získat zpět.


CHCI VRÁTIT DANĚ

Starší příspěvky

2019

2018

2017