P-60, P-45 a vrácení daní. Připravte se na podání daňového přiznání a získejte přeplatek daní zpět

Daňový rok v UK skončil 5. dubna 2018. Od Vašeho zaměstnavatele byste měli dostat dokument P60, dokument, který shrnuje všechny Vaše výdělky / příjmy z Velké Británie. V P60 jsou také uvedeny všechny odvody ze mzdy včetně sražených záloh na daně a to za celý daňový rok.

Váš zaměstnavatel Vám musí poslat P-60 do 31. května a to buď poštou nebo elektronicky. Proto se ujistěte, že jste zaměstnavateli dali Vaše aktuální kontaktní údaje (adresu, email). 

 Pokud Váš pracovní poměr skončil ještě před koncem daňového roku (5. dubna) vystaví Vám Váš zaměstnavatel dokument P-45, který obsahuje stejné informace jako P-60, ale je vystaven k datu ukončení vašeho pracovního poměru. pro podání daňového přiznání potřebujete buď P-45 nebo P-60.

Sazba daně a vrácení daní z UK

Zde je tabulka, v které najdete sazby daně ve Velké Británii


Band

Příjem

Sazba

Nedaněný příjem

do to £11,500

0%

Základní sazba

£11,501 až £45,000

20%

vyšší sazba

£45,001 až £150,000

40%


Více než £150,000

45%


Pokud si myslíte, že jste zaplatili na daních (na zálohách na dani) více než je výsledná daň, můžete si požádat o vrácení daní tak, že podáte daňové přiznání nHMRC (Her Majesty's Revenue and Customs).

Ve UK můžete požádat o vrácení daně až 4 roky zpětně od skončení daňového roku. Příklad: o vrácení daní za rok 2013/14 můžete požádat až do 5. dubna 2018, po tomto datu můžete žádat o vrácení za rok 2014/15 nebo novější.


Odečitatelné položky

V Británii jsou k dispozici různé odečitatelné položky, které závisí na tom, zda jste ženatí/vdané nebo na typu práce. Dejte si ale pozor, zda je Váš zaměstnavatel uplatnil. O některé z nich musíte požádat.

Pro některé pracovní pozice jsou k dipozici speciální odečitatelné položky, patří mezi ně například odečitatelná položka pro námořníky, pro doktory, sestřičky, učitele.... 

Velká Británie má jeden z  nejdelších daňových zákon na světě, který zároveň patří mezi nesložitější, zejména pokud s ním nemáte zkušenosti. proto je často nejlepší se spojit se zkušeným daňovým poradcem nebo firmou, která se specializuje na podání daňových přiznání v UK. Dendax je je jednou z těchto firem a každý rok podáme více než 8000 daňových přiznání  zahraničí.

Můžete nás kontaktovat na našem webunebo si rovnou ZDARMA spočítejte, kolik můžete dostat zpět.

Nebo se rovnou REGISTRUJTE a získejte své daně zpět


CHCI VRÁTIT DANĚ

Starší příspěvky

2019

2018

2017