Jaké to je pracovat na lodi v Itálii ? Zjistili jsme, jaké jsou nejlepší výletní lodě, jak požádat o práci na palubě a jak vrátit daň.

V dnešní době existuje mnoho pracovních míst, které lze provozovat na výletních lodích nebo nákladních lodích. Mohli byste pokrýt různé druhy práce, od práce za barem až po prodejní místa, restaurace, zábavu, fitness a mnoho dalších. Namísto toho jsou pracovníci na nákladních lodích zaměstnání při nástupu, zabezpečení, cestování, skladování atd.

Výhody a nevýhody, pokud chcete být námořníkem pracujícím na lodi v Itálii

Je zřejmé, že kdo jezdí na moře, hledá dobrodružství, exotická místa k objevování a dobrý čas strávený s lidmi z celého světa. Ale to nejsou jediné důvody.

Výběr práce na palubě znamená odpovědnost a trochu šílenství. Navrhujeme vám, abyste si to dvakrát rizmysleli, než zašlete svou žádost o zaměstnání. Ti, kteří již pracují na lodi v Itálii, informují o mimořádně tvrdé práci, ale i o velké a dynamické atmosféře, kterou zde sdílejí. Buďte připraveni: to by mohla být nejlepší zkušenost, kterou ve svém životě zažijete !

Důležitým tématem je otázka peněz: Kolik budu vydělávat na lodi v Itálii? Osoby zaměstnané na lodi získávají od 300 € za týden až do výše 3 000 € měsíčně a více v závislosti na pozici a nezahrnují odměny, které zde získáte. Kromě toho nemusíte platit peníze za pobyt na lodi: vaše plavba vám poskytne jídlo a ubytování. To znamená, že téměř všechny vaše příjmy zůstanou v kapse.

Jak si dokážete představit, práce na výletní lodi není opravdu dovolená. Je více než pravděpodobné, že budete pracovat sedm dní v týdnu, nebo možná s půl dnem zdarma, a to když je loď v přístavu, ať už v Itálii nebo v jiné středozemní zemi. Jinými slovy, budete placeni za to, aby byl pobyt na lodi pro jiného člověka perfektní dovolenou, a to je to, co nazývají "tvrdou prací".

Budete cestovat po celém světě, zažívat každý den něco nového, probouzet se každý den v jiném městě a privilegiem této práce je, že budete placen za to, aby ostatní cestovali.

Někdy bude těžké na palubě navázat přátelství. Po všech těchto plných pracovních dnech nebudete mít mnoho času a kromě toho mluvit anglicky jako druhý jazyk musí být vyčerpávající! Ale na druhou stranu, budete na tom za stejně jako všichni vaši ostatní kolegové! Stále tam najdete spoustu parťáků pod palubou a budete se cítit jako jedna rodina.

Jak si najít práci na lodi v Itálii?

Pokud si chcete najít práci na výletní lodi, hodila by se Vám Hotelová škola nebo škola zabývající se gastronomií,  nebo dokonce je lepší mít praxi v těchto oblastech. Angličtina je absolutní nutností, takže se nesnažte podvádět ve svém životopise.

Mohli byste se setkat s více než 3k klienty / cestujícími a po náboru budete mít pouze dva týdny tréninku.

Zde uvádíme nejvýznamnější výletní společnost v Itálii. První dva z nich zaměstnávají celý rok.

MSC je největší soukromá plavební společnost na světě, která zaměstnává 16 500 lidí po celém světě a od července 2014 má pobočky v 45 zemích. Zde naleznete stránku nabídky práce

Carnival group a Costa Cruises expanduje v Itálii. Budou vytvářet nové investice jak pro zvýšení flotily lodí, jakož i na získání nových pracovních pozic na palubě. Do roku 2024 budou mít 10 nových plavidel, a z pohledu zaměstnání do roku 2022 vytvoří 4500 pracovních míst na výletních lodích.

Kromě těchto plavidel pluje mnoho výletních společností ve Středozemním moři a má kanceláře v Itálii: Grimaldi (https://www.grimaldi.napoli.it/it/careers.html), Princess Cruise (https://www.navitransnapoli.com/) a Royal Caribbean (http://www.rclcareers.com/#at-sea-opportunities) jsou hlavní ale stále je možné najít jiné na webových stránkách  Careerjet nebo Formazione Turismo (obě v italštině)  


Je velmi jednoduché se ucházet o některé z různých pracovních míst na výletní lodi a nevyžadují se vysoké počítačové dovednosti; stačí jít na některou z oficiálních stránek, kliknout na vybranou úlohu a následovat všechny kroky (obvykle je třeba vyplnit údaje a zaslat životopis).

Pokud bude pohovor úspěšný, během několika týdnů obdržíte "Letter of employment". V tomto listu budou obsaženy pokyny k plavidlu, datum a místo nalodění, vaše místo a další pokyny.


Budete muset podstoupit lékařskou prohlídku, abyste získali mezinárodní osvědčení o dobrém zdravotním stavu. Pokud má vaše loď přístav v americkém přístavu a nejste občanem USA, budete muset požádat o víza C1 (pro námořníky) a D (průjezdní vízum), jelikož mnoho výletních lodí odchází ze Spojených států. Pokud jste byli najati nějakou agenturou, zajistí Vám víza. V případě, že pracujete pod italskou výletní společností, budete muset být registrovaní v místní sekci "Gente di Mare" a mít námořní knížku. Většinou Vám poskytnou všechny tyto požadavky.

Podepíšete smlouvu asi na 6 měsíců, kterou lze případně prodloužit až na 10 po dohodě se společností. Bude následovat povinná přestávka (od 6 do 8 týdnů). Pokud bude vaše práce uspokojivá, bude Vám nabídnuta nová smlouva.

Jakou daň budu platit ?

Každý měsíc zaměstnavatel odečte z vašeho platu zdravotní pojištění, penzijní připojištění a daň z příjmů, aby přispěl k italské sociální péče, nebo do země, kde je právní adresa vaší společnosti.

Bohužel, většinou jste v zemi, kde žijete méně než 183 dní, nemusíte vykazovat své příjmy v tomto státě, ale pouze ve vaší zemi! Někdy se může stát, že budete platit dvojí daň, a v takovém případě máte nárok na vrácení peněz.

Nicméně, mnoho lidí zapomíná na daňové odpočty, které mají specifické podmínky, ve kterých si můžete odečíst různé částky z vašeho zdanitelného příjmu. Pokud jste například koupili dům, můžete výdaje odečíst v některých zemích včetně Itálie.

Je třeba si uvědomit, že pokud jste ženatý/vdaná, daňové sazby se liší od daní uplatňovaných na jednu osobu.

Navíc téměř každá země pomáhá manželům nebo jediným osobám s příspěvkem pro své děti. Příspěvky na děti jsou vypláceny bez ohledu na vaše příjmy a mohou být vysoké, v závislosti na různých faktorech.

To není jedna z těch klasických reklam, které chytá naivních lidí. Pokud pracujete v zahraničí na lodi v Itálii, je pravděpodobné, že získáte peníze zpět, protože váš zaměstnavatel nepočítá všechno správně. Jsme společnost Dendax, která poskytuje vrácení daní v 22 zemích a požádá o vaše přídavky na děti v 6 státech včetně Itálie.

Spočítat si výši Vašich daní, které můžete získat zpět je jednoduché, rychlé a navíc ZDARMA. Poté co dostanete výsledky, se rozhodnete, zda chcete požádat o vrácení daně. Zkuste teď: 5 minut času může znamenat peníze!

CHCI VRÁTIT DANĚ

Starší příspěvky

2019

2018

2017