Dostali jste od Vašeho zaměstnavatele z Nového Zélandu Summary of Earnings(SOE) nebo Vaší poslení výplatní pásku? Je čas zkontrolovat, jestli Vám Nový Zéland nemá vrátit část Vašich zaplacených daní.

Pokud jste tam byli jako student nebo na "working holiday visa", pospěšte si a získejte své daně zpět! Daňový rok na Novém Zélandu skončil 31. března. Daňové přiznání má být podáno do 7. července.

Pokud jste na Novém Zélandu daňový rezident, pak je daněn Váš "celosvětový příjem" - tedy příjem z Nového Zélandu i z ostatních zemí. Pokud ale nejste daňovým rezidentem, musíte zdanit pouze příjem z Nového Zélandu. Zde můžete najít více informací o daňovém systému Nového Zélandu.

Za daňového rezidenta jste na Novém Zélandu považován, pokud jste tam byl více než 183 dnů v jednom daňovém roce (12 měsíců) a máte na Novém Zélandu adresu trvalého bydliště (“permanent place of abode”).

Daňové přiznání za zaměstnance obvykle podává zaměstnavatel, ale zejména v případě nerezidentů dochází často k chybám a je potřeba se odvolat nebo poslat opravené daňové přiznání buď sám nebo prostřednictvím daňového poradce.

Na vrácení daní můžete mít nárok, pokud:
  • jste pracovali na Novém Zélandu méně než jeden celý rok (12 měsíců)
  • byli jste osoba samostatně výdělečně činná (self-employed)
  • Váš celkový příjem byl nižší než 48,000 NZD
  • v průběhu roku jste měli více než jednoho zaměstnavatele
Pokud tedy splňujete alespoň jednu z těchto podmínek, je možné, že máte u "Inland revenue New Zealand" přeplatek daně a můžete si o něj požádat.

Pokud si chcete požádat o vrácení daní potřebujete pouze Summary of earnings (SOE) nebo Váši poslední Výplatní pásku (final payslip). V těchto dokumentech najdete všechny Vaše příjmy v daném roce, zaplacené zálohy na dani a také uplatněné náklady. Pokud jsou zálohy na dani vyšší než daň kterou máte zaplatit, pak máte určitě nárok na vrácení daní.

Termín pro podání daňového přiznání je 7. července. Pokud chcete získat nejvyšší možnou legální částku (vratku daně), požádejte o vrácení daní s firmou Dendax.

U nás si můžete jednoduše zkontrolovat kolik daní z Nového Zélandu můžete získat zpět.

Spočítejte si ZDARMA, kolik můžete dostat zpětCHCI VRÁTIT DANĚ

Starší příspěvky

2019

2018

2017