Co je Lohnsteuerbescheinigung? Kdy jej obdržíte?

Pro ty, kteří pracují v Německu, skončí každý fiskální rok s jejich LBS. Každý zaměstnavatel je navíc právně povinen jej vystavit pro každého zaměstnance.

Co je to? 

Lohnsteuerbescheinigung (LBS) je souhrn Vašich příjmů a odvedených daní v Německu. Obsahuje váš výdělek a odečtené daně: celkovou výši vašeho příjmu, výši zadržené daně z příjmů a také vaše sociální pojištění. Váš LBS obdržíte od zaměstnavatele do konce února následujícího roku. Takže do konce února 2018 budete mít svůj Lohnsteuerbescheinigung za rok 2017. V případě, že jste pracovali pro více zaměstnavatelů, měli byste LBS dostat od každého z nich.

K čemu slouží? 

Každý kdo pracoval v Německu potřebuje tento doklad, aby podal daňové přiznání a požádal o vrácení daně. Kromě toho je tento dokument nezbytný, pokud chcete požádat o vrácení důchodu nebo o rodinné přídavky (Kindergeld). 

Daňové přiznání musí být podáno do konce května následujícího roku. Mnoho cizinců pracujících v zahraničí má nárok na vrácení daně, zejména pokud jsou ženatí, dojíždějí, mají hypotéku apod. 

Vrácení důchodu z Německa lze uplatnit, pokud jste občanem třetího státu. Můžete se ucházet o 2 roky poté, co jste opustili Evropskou Unii, a pokud jste tam pracovali méně než 5 let. 
Příspěvek na děti Ve skutečnosti mají občané EU a spousta dalších občanů, kteří pracují v Německu více než 183 dní mají právo požádat o příspěvek na děti. 

Německo nedávno změnilo dobu, po kterou můžete podat žádost o přídavky na děti (Kindergeld). Nyní můžete uplatnit pouze 6 měsíců zpět místo 4 let nazpět. Počet dětí, pro které můžete požádat, není omezen a příspěvek začíná od 192 EUR měsíčně.Německý daňový systém je na první pohled komplikovaný. 

Chcete-li získat více informací o dokumentech, lhůtách a nárocích, jsme připraveni Vám pomoci. Společnost Dendax může podat vaše daňové přiznání (pro zaměstnance a osoby samostatně výdělečně činné) a požádat o vrácení daně, výplatu přídavků na děti a důchod. A pokud nemáte svůj Lohnsteuerbescheinigung, získáme jej od vašich zaměstnavatelů. 

Je to snadné a rychlé díky našemu online registračnímu procesu. Výši daně můžete vypočítat zdarma: garantujeme vám největší refundaci s nejnižším poplatkem.
CHCI VRÁTIT DANĚ

Starší příspěvky

2019

2018

2017